زمان انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۹ مرداد ساعت 08:25 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۵/۲۹ ساعت 08:25    تعداد بازدید: 185    کد مطلب: 19337

دبیر دومین دوسالانه عکس تأمین اجتماعی :
هنرمندان عکاس ،روایتگر خدمات سازمان تأمین اجتماعی قبل از تولد تا پس از مرگ می شوند
دبیر دومین دوسالانه عکس تامین اجتماعی در یک نگاه با اشاره به برگزاری این جشنواره و اهدافی که سازمان تامین اجتماعی درصدد برآوردن آن است، اظهار کرد: تأثیرمقوله تأمین‌اجتماعی در زندگی روزمره بیمه شدگان و مستمری بگیران این سازمان، استفاده از ظرفیت گسترده هنر عکاسی برای ثبت و انتقال نقش بیمه و بهره مندی از توانمندی های عکاسان حرفه‌ای برای فرهنگ سازی در مقوله تأمین‌اجتماعی از مهمترین اهداف تداوم برگزاری این جشنواره است.


به گزارش روابط عمومی تأمین اجتماعی خراسان جنوبی و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، امیرعباس تقی پور در همین زمینه به نوع نگاه سازمان تامین اجتماعی به فعالیت های ارتباطی اشاره کرد و گفت: یک تصویر ساده را می توان به سرعت در اختیار طیف وسیعی از افراد جامعه حتی جامعه جهانی قرار داد و به نوعی همه مردم آن عکس را همزمان و در یک لحظه مشاهده کنند بدون آنکه به وجود سواد مشخصی در این امر نیاز باشد. به اعتقاد من عکاسی اجتماعی یکی از فعالیت‌های ارتباطی است که می‌تواند بدون هیچ توضیح اضافه‌ای در معرض دید و قضاوت مخاطبان قرار گیرد.
تقی پور در ادامه درباره ویژگی های دومین دوسالانه عکس تأمین‌اجتماعی نیز گفت: دومین دوسالانه جشنواره عکس، باتوجه به دامنه گسترده خدمات تأمین‌اجتماعی دارای ویژگی ثبت رویدادهای «قبل از تولد تا پس از مرگ» در قاب دوربین است.
مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی موضوع و محورهای این دوره از جشنواره را شامل؛ ایمنی در کار، کارآفرینان و تولید، کارگران ساده و ماهر در محیط کار، حوادث ناشی از کار، بازنشستگان، ورزش و سلامتی، ساعات ملاقات در بیمارستان، نگاه آزاد و خلاقانه به مقوله تأمین‌اجتماعی معرفی کرد و ادامه داد: امیدواریم زمینه‌ای فراهم شود تا هنرمندان و عکاسان هرچه بیشتر فعالیت‌های سازمان و اقشار مختلف تحت‌پوشش را ثبت و در اختیار جامعه قرار دهند.
مشاور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی همچنین گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی کشور موظف به ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی از قبل از تولد تا پس از مرگ در زمینه‌های خدمات درمانی در هنگام بیماری و حادثه، بیکاری و مقرری بیمه بیکاری، ارائه خدمات پزشکی دوران بارداری وبیماری، پرداخت کمک هزینه تجهیزات کمک پزشکی (عینک، عصا، سمعک، اعضای مصنوعی بدن) وکمک هزینه ازدواج و... است. به نظرم تأثیر یک عکس خوب از چندین سخنرانی مؤثرتر است و اعتقاد دارم هنر عکاسان کشورمان می‌تواند ما را در پیشبرد اهدافمان در این سازمان بزرگ اجتماعی یاری دهد.
به گفته تقی پور همانگونه که از آثار جشنواره اول در تولیدات ارتباطی و هنری سازمان بهره گرفته ایم، بطور حتم از آثار برتر جشنواره دوم نیز در برقراری ارتباط موثر با مخاطبان سازمان نهایت بهره مندی را خواهیم داشت. ضمن آنکه اطمینان دارم بکارگیری تجارب ناشی از جشنواره قبل، باعث افزایش کیفیت آثار جشنواره دوم خواهد شد.
یادآوری می شود دومین دوسالانه عکس تامین اجتماعی تا نیمه شهریور ماه سال جاری پذیرای آثار برای حضور در این جشنواره است.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha