زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن ساعت 12:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ساعت 10:10    تعداد بازدید: 164    کد مطلب: 55699

با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان صورت پذیرفت:
برگزاری کارگاه آموزشی هیئت‌های بدوی تشخیص مطالبات شعب تامین اجتماعی استان فارس
کارگاه آموزشی هیئت‌های بدوی تشخیص مطالبات شعب تامین اجتماعی استان فارس با حضور مدیرکل درآمد حق بیمه، مدیرکل امور فرهنگی بیمه شدگان و کارکنان و مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان فارس عبدالکریم نباتی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه هیئت‌های بدوی در جایگاه تصمیم‌گیری و قضاوت قرار دارند، اظهار داشت: باید در عین رعایت قانون ، انصاف و عدالت نیز در اولویت قرار گیرد تا حقوق سه جانبه بیمه شده، کارفرما و سازمان تامین اجتماعی مراعات شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس ادامه داد : تنها 10 درصد از پرونده های مطالباتی کارفرمایان استان فارس منجر به اعتراض و طرح در هیات های تشخیص شده است و این نشان می‌دهد که دقت در بررسی پرونده‌ها رضایت طرفین را به همراه داشته است.
نباتی با بیان اینکه از ابتدای سال تا پایان آذرماه جاری ۵ هزار و ۱۵۰ پرونده مطالباتی مورد رسیدگی قرار گرفته است، افزود: مدت زمان بررسی پرونده‌ها در کشور به صورت میانگین 60 روز است ولی در استان فارس این مدت به ۲۰ روز کاهش یافته که نشان از سرعت عمل در بررسی پرونده‌ها در این استان است.
مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی  نیزدر ادامه این مراسم با بیان اینکه رویکرد سازمان در سال‌های اخیر شفاف‌سازی و عدالت‌محوری بوده است، گفت: سرمایه اصلی  سازمان ،اعتماد عمومی ذی‌نفعان و مخاطبان است و این کارگاه برای افزایش و ارتقای اعتماد عمومی تشکیل شده است.
مهرداد قریب با اشاره به آمار اعتراضات رسیدگی شده، افزود: با پیگیری های همکاران از ۱۷۳ هزار و ۸۱۸ پرونده در سال ۹۳ به ۱۶۵ هزار پرونده در سال ۹۵ رسیده ایم و امید است که در سال‌های آینده این تعداد اعتراضات کاهش پیدا کند.

مدیرکل درآمد حق بیمه با تاکید بر قضاوت عادلانه گفت: هیات های تشخیص مطالبات در عمل ، ماهیتی قضاوتی دارند و باید به گونه‌ای رفتار کنند که حق کارگر، کارفرما و سازمان تامین شود چراکه هیچ یک بر دیگری ارجحیت ندارد.
وی با تاکید بر اینکه در تشکیل هیئت‌های مطالباتی باید تعصب سازمانی کنار گذاشته شود ، افزود: علاوه بر کنار گذاشتن تعصب باید انشای رای براساس مستندات باشد و این موارد ذکر شود.
قریب بر حفظ و حراست از اطلاعات کارفرمایان تصریح و عنوان کرد: دادن فرصت کافی برای دفاع و برخورد مناسب باید در هیئت‌ها لحاظ شود چراکه در ارتقای اعتماد و اعتبار سازمان نقش موثری دارد.
مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی آموزش قوانین برای کارفرمایان را امری ضروری برشمرد و پیشنهاد داد تا سالی ۲ بار این گردهمایی‌ها برگزار و قوانین و دستورالعمل‌های جدید آموزش داده شود‌.
وی‌ ادامه داد : در هیئت بدوی و تجدیدنظر حضور به موقع و مرتب همه اعضا، انشای رای، ذکر مستندات، تسریع در زمان بررسی، اطلاع‌رسانی و شفافیت بایستی مورد توجه بیشتر قرار گیرد .
قریب با اشاره به ابلاغ الکترونیک احکام مطالباتی افزود: نزدیک به ۷۰ درصد ابلاغ‌ها الکترونیکی شده و ۳۰ تا ۳۵ درصد به صورت دستی انجام می‌شود که با این امر اعتراضات کاهش پیدا می‌کند و باید کارفرمایان را تشویق کرد که فرم‌های ابلاغ را تکمیل کنند.
در ادامه این کارگاه آموزشی ، مدیر کل امور فرهنگی بیمه شدگان و کارکنان تامین اجتماعی نیز با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه اظهار داشت: اجرای صحیح آئین‌نامه‌ و قانون، وحدت رویه در اجرای مقررات و مرور و بازخوانی قوانین از جمله اهداف این کارگاه است.
علایی با اشاره به سابقه و تاریخچه تامین اجتماعی گفت: این سازمان بعنوان بزرگترین سازمان بیمه‌گر اجتماعی کشور است که منابع آن توسط کارفرمایان و کارگران تامین می‌شود و بخشی نیز بعهده  دولت بوده  که امید است با توجه به برنامه ششم این اتفاق رخ دهد‌.
وی با بیان اینکه منابع و مصارف سازمان کاملا شفاف است،  افزود: اگر منابع خدشه دار شود، انجام تعهدات سازمان هم دچار مشکل می‌شود‌‌و مدیریت کل هزینه ها  ایستی توسط سازمان  صورت گیرد.
علایی با اشاره به ۳ برابر شدن ضریب پوشش جمعیتی سازمان از ابتدای انقلاب تاکنون بیان کرد: در سال‌های اخیر به دلیل وضعیت اشتغال ، ضریب پشتیبانی سازمان یعنی نسبت تعداد بیمه شدگان جدید ‌به مستمری بگیران کاهش پیدا کرده و این امر سبب می‌شود که مصارف سازمان بر منابع آن پیشی بگیرد .
وی با تاکید بر بازنگری ، به‌روزرسانی و تصویب قوانین متناسب با محاسبات بیمه ای افزود: از دهه ۵۰ تاکنون این اتفاق رخ نداده است و سبب عدم تناسب بین ورودی و خروجی شده است به طور مثال در چند سال اخیر 600 هزار بازنشسته پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور داشته ایم.
علایی با اشاره به وجود بیش از ۳ میلیون زن خانه‌دار بین ۲۵ تا ۴۰ سال گفت: در کنار افرادی که از پوشش خارج می‌شوند این افراد می‌توانند با عنوان بیمه زنان خانه‌دار وارد چرخه بیمه‌ای شوند.

وی با اشاره به فعالیت گسترده معاونت فرهنگی و اجتماعی در فرهنگ سازی و ارتقای سطح آگاهی عمومی افزود: تعامل مؤثر با شرکای اجتماعی، تقویت اعتماد و افزایش سطح رضایتمندی ذینفعان از خط مشی های اصلی این معاونت است.
وی تصریح کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی متنوع برای شرکای اجتماعی، آموزش های جلوگیری و کاهش حوادث ناشی از کار و همچنین بازدید دانش آموزان از مراکز اجرایی و گنجاندن مفاهیم تأمین اجتماعی در کتب درسی از دیگر فعالیت های  اثر گذار  معاونت  فرهنگی  سازمان تأمین اجتماعی است.

مدیرکل امور فرهنگی بیمه‌شدگان و کارکنان تامین اجتماعی در پایان از اعضای هیات های تشخیص مطالبات خواست تا علاوه بر همه جانبه نگری ، امانت‌داری و بی‌طرفی نیز رعایت شود.
در ادامه این کارگاه آموزشی سرپرست دبیرخانه هیئت تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی نیز به اهداف تشکیل هیئت‌ها اشاره کرد و اظهارداشت: عدالت‌محوری، ارتقای اعتماد عمومی، تسریع در زمان رسیدگی، ارزیابی نظرات و عملکرد و الکترونیکی کردن فعالیت هیئت‌های تشخیص مطالبات از اهداف اصلی تشکیل هیئت‌ها است.
به گفته کریمی ، برقراری نظم در امور اجرایی، صیانت از حقوق ذی‌نفعان، تفویض اختیار به هیئت‌ها، بازرسی محسوس و نامحسوس و تدوین شاخص‌های ارزیابی عملکرد بخشی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در هیئت تشخیص مطالبات است.
وی با اشاره به اینکه جلسات هیئت‌ها به منزله محاکم شبه قضایی است ، افزود: در این محاکم شکایت های سازمان‌های عمومی، دولتی و اشخاص حقیقی بررسی می‌شود.
سرپرست دبیرخانه هیئت تشخیص مطالبات  با بیان اینکه در ۱۰ ماه گذشته بالغ بر ۱۷ هزار پرونده در هیئت‌های تجدیدنظر بررسی شده است، تصریح کرد: فضای جلسات باید تلطیف شود و به کارفرما یا نماینده آن وقت کافی برای صحبت ودفاع داده شود.
وی به مهم‌ترین رسالت هیئت‌ها اشاره کرد و گفت: جلسات باید با حضور همه اعضا تشکیل شود، از مجادله با کارفرما باید پرهیز شود، هیچ یک از شرکای اجتماعی بر دیگری رجحان داده نشود و از مهم‌تر اخلاق حرفه‌ای رعایت شود.
در پایان این کارگاه آموزشی ، مدیران حاضر در جلسه به پرسش های حاضرین پاسخ دادند.

گزارش تصویری کارگاه آموزشی 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha