• ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ شهريور
  • اِلأِثنين ١٦ محرم ١٤٤١
  • Monday, September 16, 2019
کلیدواژه: 68090
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ چهارشنبه ۹ آبان، ساعت 09:12
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۸/۲۶
از بین این همه اخبار و گزارشات ریز و درشتی که موظف به نگارش آن هستم نوشتن این چنین گزارشاتی دل آدم را گرم و قرص میکند و امیدوار به اینکه ایران ما چنین فرزندان برومندی دارد و فرزندانی که میتوان به آنها افتخار کرد و برایشان آرزوی موفقیت نمود و اینکه به خود ببالیم ایرانی هستیم.

 

پسری بسیار با احساس و مهربان، دارای روحیه ای لطیف و حساس ، پسری که شاید خودش هم فکر نمی کرد روزی آنقدر به شیمی علاقه پیدا کند که دو سال پیاپی مدال آور طلای دانش آموزی جهان شود
امیر محمد محمدحسینی پسری که با شیمی به جهانیان معرفی شد و بدون هیچ کلاسی و تنها با مطالعه کتاب های خود دنیای شیمی را  درنوردید و مدال خوش رنگ طلایی را از آن خود کرد
امیرمحمد ، فرزندی از دیار کهن آریایی ، نوجوانی که هم اکنون جزو اعضای آکادمی رسمی اتحادیه بین المللی  شیمی محض و کاربردی
(IUPAC) راه زیادی در پیش رو دارد تا مدارج علمی کشوری و جهانی را کسب نماید.
١. خودتان را معرفی بفرمایید
امیر محمد محمد حسینی هستم متولد ٢٣/٠٧/١٣٨٣ در شهر قزوین ولی ساکن شهر تاکستان هستم . من  دوران ابتدایی را در مدرسه میلاد قائم تاکستان گذراندم و پس از قبولی در آزمون تیزهوشان موفق به ورود به مدرسه تیزهوشان شهید بابایی شدم و هم اکنون هم در پایه نهم در حال تحصیل در این مدرسه هستم . در سال هفتم با معدل ٩٣/١٩ و در سال هشتم با معدل ٨٦/١٩ سال را به اتمام رساندم .
من یک برادر و یک خواهر کوچک تر از خود دارم . پدرم متولد ١٦/٠٤/١٣٥٢ و کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی است و هم اکنون شهردار شهر آبگرم قزوین است . مادرم هم متولد ٠١/٠٩/١٣٥٥ و هم اکنون تکنسین اتاق عمل بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان است .
٢.از چه زمان متوجه شدید که به شیمی علاقمند هستید
راستش را بخواهید به علت علاقه شدید به انجام آزمایشهای علوم در تابستان ٩٥ در کلاس علوم ثبت نام کردم وآقای اصلی بیگی معلم علوم یکسری آزمایشات را در کلاس انجام میدادند و ما آنها را مشاهده میکردیم و جا دارد از ایشان  بابت اینکه مرا به شیمی علاقهمند کردند تشکر کنم  . بعد از آن  از پدر و مادرم خواستم تا در منزل نیز یک آزمایشگاه کوچک برایم تهیه کنند و از روی کتاب آزمایشات مختلفی انجام میدادم و اطلاعاتم را گستردهتر میکردم و هم اکنون یک آزمایشگاه در منزل دارم و مشغول خواندن کتاب های مختلفی در زمینه شیمی هستم
چه رتبه هایی را در این خصوص کسب کرده اید و درباره کسب این رتبه های جهانی بطور کامل توضیح دهید ؟
در زمینه شیمی المپیاد های دانش آموزی زیادی وجود دارد . در پایه متوسطه اول المپیادهای IUPAC , ICHTO و ... و در پایه یازدهم هم المپیاد بسیار معتبر و بزرگ ICHO .
من در پایه هفتم در آزمون انتخابی المپیاد IUPAC شرکت کردم و توانستم جزو ١٠ نفر برتر انتخاب شده در کشور قرار بگیرم و موفق به شرکت در مرحله جهانی شدم . در مرحله جهانی ، کشورها اسامی ١٠ نماینده خود را برای سازمان IUPAC می فرستند و این سازمان برگه های سوال و یک نماینده را به کشور مربوطه اعزام می کند . پس از برگزاری آزمون ، نتایج به سازمان فرستاده می شوند و نتایج مقایسه می شوند . من در سال ٢٠١٧ و ٢٠١٨ توانستم مدال طلای این المپیاد را بدست آورم و اکنون در حال تلاش برای المپیاد ICHO در پایه یازدهم هستم . پس از گرفتن مدال طلا از اتحادیه بین المللی شیمی  به من ایمیل زدند و از من خواستند که چون در دو سال پیاپی مدال طلا را کسب کرده بودم ۵ سوال شیمی آلی و ٥سوال شیمی تجزیه طراحی کنم تا از این سوالات برای المپیاد جهانی پایه هفتم استفاده کنند که خوشبختانه یک سوال شیمی آلی و یک سوال شیمی تجزیه من از بین سوالات استفاده شد.

٣. دوست دارید برای ادامه تحصیلات همین رشته را ادامه دهید؟
راستش با توجه به وضعیت موجود کشور و نبود توجه کافی به رشته های علوم پایه ، قصد دارم در آینده رشته داروسازی را ادامه بدهم .
٤. چه چشم اندازی را برای ادامه تحصیلات در این رشته در آینده برای خود پیش بینی میکنید؟
شیمی را رها نخواهم کرد و در هر رشته ای تحصیل کنم ، همواره شیمی را دوست دارم و به مطالعه و تحقیق در آن مشغول می شوم .
٥. جایگاه این رشته در ایران را چگونه ارزیابی میکنید؟
خوب همه این را می دانیم که رشته های علوم پایه بسیار مهم و حیاتی هستند و در واقع پایه رشته های دیگرهستند ولی خوب در ایران به این رشته ها از نظر اهمیت و جایگاه ، توجهی نمی شود .
٦. از مسئولین چه انتظاری دارید؟
از مسئولین خواهشمندم که با تجهیز مدارس استانها به وسایل آزمایشگاهی ، باعث پیشرفت دانش آموزان شوند . یکی از نگرانی های بزرگ خود من هم ، موفقیت درالمپیاد ICHO است .
٧. به هم سن و سالان خود چه پیشنهاداتی دارید تا راه خود را پیدا کنند و موفق شوند؟
مهم ترین نکته این است که انسان در کار مورد علاقه خود پیشرفت می کند چون که از ته قلب به این کار علاقه دارد . بعد از شناسایی مسیر خود و هدف خود ، نوبت به تلاش فراوان می رسد که مهم ترین عامل موفقیت است .

 

منبع خبر ← وب سایت مدیریت درمان استان قزوین

 

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha