زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۰ خرداد ساعت 16:11 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۳/۲۰ ساعت 16:11    تعداد بازدید: 35    کد مطلب: 80464

صدور 185 رای از کارافتاده کلی در کمیسیون پزشکی تأمین اجتماعی سمنان
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: در سال گذشته 530 پرونده درخواست بیمه شدگان در کمیسیون پزشکی سمنان بررسی شده و بیشترین پرونده ها مربوط به کمیسیون ارتوپدی بوده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید مجتبی اکرم با بیان اینکه رأی کمیسیون پزشکی برای ۵۱۸ بیمه‌شده استان صادر شد، گفت: با بررسی 530 پرونده پزشکی ارجاع شده به کمیسیون پزشکی در سال 97، برای 185 بیمه شده رأی از کارافتاده کلی صادر شده است.
وی ضمن بیان اینکه پرونده های پزشکی ارجاع شده به کمیسیون پزشکی در سال گذشته در قالب سیزده نوع کمیسیون تخصصی موردبررسی قرار گرفت، ابراز داشت: از این تعداد برای ۵۱۸ بیمه‌شده استان سمنان رأی کمیسیون پزشکی صادر شد که بیشترین درخواست به ارتوپدی با ۹۳ درخواست مربوط می‌شود.
وی افزود: تعیین میزان ازکارافتادگی روحی و جسمی بیمه‌شدگان، بررسی استراحت‌های پزشکی ایام بیماری و همچنین بررسی وضعیت سلامت و ازکارافتادگی اولیه متقاضیان استفاده از بیمه حرف و مشاغل آزاد از وظایف اصلی کمیسیون‌های پزشکی محسوب می‌شود.
مدیر درمان تأمین اجتماعی سمنان تصریح کرد: افراد و بیمه‌شدگان می‌توانند در صورت داشتن اعتراض در فرصت یک‌ماهه اعتراض خود را به شعبه تأمین اجتماعی ارائه دهد تا در کمیسیون تجدیدنظر بررسی مجدد شود.
وی با بیان اینکه بیمه‌شدگان می‌توانند از خدمات غیرحضوری در سیستم جامع کمیسیون و شوراهای پزشکی بهره‌مند شوند، افزود: برای بیمه‌شدگانی که به علت حادثه یا بیماری، تمام یا بخشی از توانایی خود برای ادامه کار به‌ صورت موقت یا دائم را از دست دادند، پس از تشکیل پرونده در جلسه‌ای با حضور متخصصان، وضعیت ازکارافتادگی و یا طول درمان آن‌ها بررسی و اعلام نظر می‌شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی سمنان همچنین در جلسه بررسی وضعیت استقرار نظام ارجاع در مراکز درمانی ملکی استان گفت: نظام ارجاع داخلی بستری مناسب برای توزیع عادلانه خدمات درمانی است.
وی افزود: اجرای این طرح در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی می تواند بستری مناسب برای توزیع عادلانه خدمات درمانی و ساماندهی صحیح دسترسی بیمه شدگان به خدمات تخصصی باشد.
وی ادامه داد: اجرای چنین برنامه های زیرساختی علاوه بر ارتقاء میزان رضایتمندی بیمه شدگان می تواند تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت خدمات درمانی و همچنین جلوگیری از هزینه های ناشی از مراجعات غیرضرور به پزشکان متخصص داشته باشد.
دکتر اکرم با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه مراجعات غیرضرور برای دریافت خدمات تخصصی در مراکز ملکی که گاهاً باعث بوجود آمدن نارضایتی هایی در این زمینه خواهد شد، اظهار داشت: نوبت گیری برای ویزیت متخصص توسط خود سیستم و با تشخیص پزشک عمومی در مرکز انجام شده و نیازی به نوبت گیری توسط بیمه شدگان نیست که این اقدام می تواند ضمن کاستن از ازدحام بی مورد در مراکز درمانی و باعث کاهش نارضایتی بیمه شدگان شود.

وی افزود: با استمرار طرح نظام ارجاع و تشکیل پرونده الکترونیکی بیماران در مراکز ملکی، گام مهمی در شناسایی و کنترل بیماری های مزمن مانند فشار خون و دیابت برداشته می شود.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha