• ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ شهريور
  • اِلأِثنين ١٦ محرم ١٤٤١
  • Monday, September 16, 2019
کلیدواژه: 80947
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ دوشنبه ۳ تير، ساعت 12:34
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۴/۱۶

طرح بسیج ملی کنترل فشار خون همزمان با سایر مراکز کشور در بیمارستان  امام رضا (ع) آغازشده است.
مرحله دوم کمپین کنترل فشار خون بالا از 18 خردادماه همزمان با سایر مراکزدرمانی در مرکز درمانی امام رضا (ع) ارومیه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی مرکزبیمارستان امام رضا (ع) ارومیه،مجتبی صمدزاده مدیرخدمات پرستاری ومامایی این مرکز در این خصوص اظهار داشت:  با توجه به اینکه عامل بسیاری از بیماریهای پر خطر و مرگ و میر، پرفشاری خون است وبه عنوان قاتل خاموش شناخته می شود ، شعار سال سازمان جهانی بهداشت " فشار خون را جدی بگیریم " اعلام شده و متاسفانه درصد بالایی ازافراد جامعه از فشار خون بالای خود بی اطلاع هستند.
مجتبی صمدزاده افزود: در راستای سیاست وزارت بهداشت در خصوص بسیج ملی کنترل فشار خون با هدف اطلاع رسانی و کنترل فشار خون، این طرح همزمان با سایر مراکز بهداشتی و درمانی در مسیر ورودی  بیمارستان امام رضا (ع) آغاز شده است.
وی افزود : این طرح از ۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر ماه ادامه خواهد داشت که فاز عملیاتی آن از ۱۷ خرداد ماه آغاز شده و کنترل فشار خون افراد بالای ۳۰ سال، خانم های باردار و بیماران کلیوی انجام و آموزش های مرتبط توسط همکاران پرستاری ارائه خواهد شد.
پس از مرحله اطلاع رسانی، مرحله دوم این طرح با عنوان شناسائی و فاز اجرایی غربالگری از 18 خردادماه تا 15 تیرماه فعالیت خواهد کرد. صمدزاده ادامه داد: آن دسته از افرادی که 30 سال به بالا بوده و فشار خون آنها بیش از 140 روی 90 می باشد شناسایی و جهت درمان وکنترل های دوره ای به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند.
مدیرخدمات پرستاری و مامایی امام رضا (ع) ارومیه افزود: مادران باردار بدون در نظر گرفتن معیار سنی می توانند با مراجعه به این مرکز و سایر مراکز درمانی از خدمات درمانی کنترل فشارخون بهره مند گردند. وی گفت :به منظور اجرای فاز عملیاتی دربیمارستان امام رضا (ع) با همکاری همکاران پرستار و دانشجویان ترم 8 پرستاری ومامایی وبا مشارکت مرکز بهداشت، آموزش های لازم ارائه و در دوشیفت صبح و عصر از ساعت ۷:۳۰ صبح لغایت ۷:۳۰ عصر فشار خون مراجعین به پایگاه را کنترل می کنند.
وی افزود : با توجه به اینکه یکی از بهترین روش ها برای کنترل بیماریها تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی می باشد، در این طرح علاوه بر کنترل فشار خون آموزش های لازم به مراجعین ارائه خواهد شد. پمفلت و بروشورهای آموزشی تهیه شده نیز تحویل مراجعین می شود. همچنین طبق دستورالعمل ابلاغی در صورت وجود فشار خون بالای ۱۴۰ ارجاع فوری یا غیرفوری و ارجاع اورژانسی باتوجه به میزان فشارخون و شرایط مراجعه کننده با فرم های مخصوص ارجاع به پزشک انجام می شود. 
صمدزاده افزود: تیم های پرسشگر پرستاری در قسمت ورودی اصلی و طبقه دوم دراتاق 402 درمانگاه تخصصی، درتریاژ اورژانس و درساعات ملاقات درقسمت ورودی بخش های بستری بیمارستان امام رضا (ع) مستقر می باشند.
وی از عموم مردم دعوت کرد به پویش ملی فشار خون بپیوندند و با در دست داشتن کارت ملی نسبت به اطلاع از میزان فشار خون خود و دریافت آموزش های مرتبط اقدام نمایند.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha