زمان انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۹ تير ساعت 10:59 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۹ ساعت 11:00    تعداد بازدید: 2378    کد مطلب: 81135

به کدام گروه از بیمه شدگان تامین اجتماعی کمک هزینه ازدواج تعلق می گیرد؟
به استناد ماده ۸۵ قانون تأمین اجتماعی بیمه‌شدگان در صورت احراز شرایط از کمک هزینه ازدواج بهره مند می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، کمک هزینه ازدواج یکی از تعهدات سازمان تامین اجتماعی است که به عنوان هدیه به بیمه‌شدگان اجباری واجد شرایط که تشکیل خانواده می‌دهند پرداخت می‌شود.
شرایطی که برای دریافت کمک هزینه ازدواج لازم است:
۱- بیمه‌شده ظرف ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت ۷۲۰ روز سابقه کار داشته و حق‌بیمه این مدت از سوی کارفرما پرداخت شده باشد.
۲-  در  تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه‌شده با کارفرما قطع نشده باشد.
۳- ازدواج اول بیمه شده باشد.
۴-  ازدواج دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.
همچنین مبلغ کمک هزینه ازدواج برابر است با مجموع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه ظرف ۲ سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر ۲۴، در صورتیکه مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد تاریخ ازدواج باشد، مبلغ قابل پرداخت به حداقل دستمزد سال وقوع عقد افزایش می یابد.
لازم به ذکر است در صورتی که زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بوده و واجد شرایط باشند، پرداخت کمک هزینه ازدواج به هردو نفر انجام می پذیرد.
خاطرنشان می سازد، بیمه شدگان تامین اجتماعی که سالهای قبل ازدواج کرده اند و در زمان ازدواج شرایط فوق را داشته اند و کمک هزینه مذکور را دریافت نکرده اند می توانند برای دریافت آن اقدام کنند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha