• ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد
  • اِلأِثنين ١٧ ذو الحجه ١٤٤۰
  • Monday, August 19, 2019
کلیدواژه: 84821
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۷ تير، ساعت 09:35
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۴/۲۷
به مناسبت هفته تامین اجتماعی

مصاحبه با ریاست بیمارستان امید

گفتگو با دکتر یوسفی ریاست بیمارستان امید به مناسبت هفته تامین اجتماعی

یک معرفی کلی از بیمارستان امید ارائه نمایید ممنون می شویم

بیمارستان امید  بیمارستان عمومی وابسته به مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان در جنوب غربی شهر ابهر در زمینی به مساحت 95000 هزار متر مربع احداث گردیده حدود 4000متر مربع فضای درمانی داشته که در 3 سال اخیر حدود 1000منر مربع فضای درمانی جدید احداث شده و یا در حال احداث است.بیمارستان امید با 50 تخت مصوب و فعال فعالیت رسمی خود را از تیر ماه سال 83 آغاز نمود و از سال 88 با اخذ مجوز افزایش 15 تخت با 65 تخت فعال به فعالیت خود ادامه می دهد . ودر حال حاضر 77 تخت مصوب و فعال دارد.

بخش های بستری :

زنان –مردان- اطفال –آی سی یو – اتاق عمل- بلوک زایمان

بخش های سرپایی :

اورژانس –درمانگاه تخصصی  شامل :داخلی ،اطفال،جراحی عمومی،زنان،ENT، ارولوژی

دندانپزشکی ،درمانگاه عمومی ، طب کار ، تزریقات وپانسمان ،نوار قلب

بخش های پاراکلینیک :

داروخانه - رادیولوژی  -آزمایشگاه - آندوسکوپی

چه خدماتی ار بیمارستان امید به مردم منطقه ارائه می دهد؟

بیمارستان امید اواع خدمات درمانی سرپایی عمومی . نخصصی ، خدمات پاراکلینیک شامل آزمایشگاه ، داروخانه ، رادیولوژی ، آندوسکوپی .نیز خدمات بستری و انجام جراحی های گوناگون وئ متنوع را ب مردم شریف منطقه ارائه می دهدو

بطور مثال در سال گذشته نزدیک به 200هزار ویزیت سرپایی عمومی و تخصصی در بیمارستان انجام شده و حدود 6500 مورد بستری و بیش از 4000مورد جراحی در این مرکز صورت گرفته است.انواع جراحی ها از جمله تعویض مفصل، جراحی سینوزیت، جراحی های گوش و حلق وبینی، ارولوژی، چشم پزشکی و جراحی های عمومی و زنان  در این مرکز انجام می شود.

حدود 60 هزار مراجعه به آزمایشگاه و نزدیک 20 هزار مراجعه به رادیولوژی و حدود 150 هزار مراجعه به داروخانه از دیگر آمار مربوط به سال 97 است.

به نظر شما کیفیت خدمات بیمارستان در چه سطحی است؟

در مورد کیفیت خدمات رسانی به این مساله مهم اشاره می کنم که در ارزیابی اعتبار بخشی وزارت بهداشت که در سال 96 انجام شد بیمارستان امید بالاترین امتیازرا در بین بیمارستانهای استان کسب نموده است که  این امتیاز تا به حال تداوم داشته است .

همچنین این مرکز از مجرب ترین پزشکان منطقه وحتی کشور بهره می برد و  تمامی کارکنان ، تمامی آموزشهای لازم را بطور مستمر دریافت می نمایند.

در خصوص اجرایی کردن دولت الکترونیک چه اقداماتی در بیمارستان امید انجام شده است؟

سازمان تامین اجتماعی در اجرای الکترونیکی نمودن خدمات خود پیشقدم بوده است بطوریکه طرح نسخه الکترونیکی از 2 سال قبل در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی آغاز شده است. در این طرح به وجود دفتر چه درمانی  بیمه تامین اجتماعی  نیازی نیست و پذیرش و ارجاع بیماران در سیستم های رایانه ای انجام  شدهو نسخ بیماران نیز در سیستم ثبت شده و به داروخانه یا مراکز پاراکلینیک ارجاع می شوند، در حال حاضر نیز این سامانه الکترونیکی به داروخانه های سطح شهر ابهر گسترش پیدا کرده بطوریکه در صورت عدم وجود یک دارو در داروخانه بیمارستان ، بیماران می توانند بدون نسخه فیزیکی به داروخانه های سطح شهر مراجعه و داروی خود را تامین نمایند.

نوبت دهی غیر حضوری بیمارستان بصورت تلفنی از چند سال پیش راه اندازی شده است و در سال گذشته نیز نوبت دهی غیر حضوری با روشهای اینترنتی و اپلکیشن و نیز از طریق USSD  تکمیل و اجرا می گردد.

طرح سامانه ای نمودن شورای پزشکی و طب کار نیز در دستور کار قرار داردو سایت بیمارستان نیز از حدود 2 سال پیش بابت اطلاع رسانی هر چه بیشتر بصورت الکترونیکیراه اندازی شده است.

 

 

علت توسعه اورژانس بیمارستان امید چه بود؟

اورژانس بیمارستان امید دربهمن 95 توسط استاندارد محترم استان زنجان کلنگ زنی شد ،قبلا تعداد 6تخت در آن مستقر بود که هم اکنونبه 12 تخت  ارتقاء یافته است.
متراژ اورژانس قبلی  بیمارستان امید ، 2٠٠ متر مربع بودکه به هیچ وجه پاسخگوی مراجعات زیاد بیماران نبود و علاوه بر آن از هیچ یک از استاندارد های جهانی و اعتبار بخشی بیمارستانی ، شامل اتاق تریاژ ، اتاق احیای استاندارد ، واحد پذیرش مستقل، اتاق عمل سرپایی ،اتاق  ایزوله عفونی و روان و.... برخوردارنبود،  ولی اورژانس جدید اکنون به 1000  متر مربع توسعه یافته و اتاق ایزوله عفونی(کنترل بیماریهای واگیر ) برای اولین بار در سطح استان با استانداردهای روز جهانی طراحی و اجرا شده است و مواردی چون فشار منفی داخلی اتاق ، فیلتر هپا و ورودی مجزا در آن رعایت شده و در ساخت ان متریال کف و دیوار آنتی باکتریال  ، نور پردازی  فوق کم مصرف smd  ، اجرای تاسیسات برقی با آخرین استانداردهای حفاظتی و ایمنی ودارای زون حریق جدا کننده استفاده شده است 

همچنین تفکیک فضاهای اورژانس ، تفکیک بهینه مسیرهای دسترسی سرپائی و بستری ، تسهیل در ارائه خدمات پزشکان اورژانس، استفاده از آخرین استانداردها و طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستانی در راستای رضایمندی ، ایمنی و آرامش به بیماران،انجام شده است.
اشراف کامل ایستگاه پرستاری به تمام بیماران دارای فوریت، و خدمات نوین گازهای طبی و امکان ایزولاسیون استاندارد عفونی و روانی مورد توجه بوده است.

و درطرح توسعه و استاندارد سازی اورژانس بیمارستان امید ، اتاق عمل سرپایی ، واحد مجزای تزریقات ، واحد پذیرش و نگهبانی مستقل در نظر گرفته شده  است .

هدف  از اجرای طرح ارتقای هتلینگ در مراکز درمانی تامین اجتماعی چیست؟

ارتقای هتلینگ به معنای بهسازی فیزیکی امکانات رفاهی . بهداشتی  واحد های درمانی است .این طرح در قالب برنامه ها ی عملیاتی عمدتا برای بروز رسانی تجهیزات پزشکی ،استاندارد نمودن فضای فیزیکی و درمانی بر اساس استاندارد های درمانی کشوری بوده و سبب می شود واحد های درمانی ملکی سازمان از نظر تجهیزات و امکانات رفاهی و بهداشتی و همچنین تغذیه ای در سطح کیفیت بالای ارتقای یابند تا شایسته پذیرایی از بیماران محترم باشد.

فاز اول پروژه ارتقای هتلینگ بخش مردان در سال96 به بهره برداری رسید 

با اجرای این پروژه، تاسیسات زیر بنایی بخش مردان از جمله تاسیسات گرمایشی ،سرمایشی و گازهای طبی  بروز رسانی و ارتقا پیدا کرده است  وفضای فیزیکی بخش، مطابق با استاندارد های جدید و روز دنیا نوسازی شده است.

استاندارد سازی فضای فیزیکی اتاقهای بخش از جمله  حفظ فضای خصوصی بیماران، ایجاد و بهسازی سرویسها در تمام اتاقها و همچنین ایجاد اتاقهای ایزوله بخش بر اساس دستور العمل های وزارت بهداشت در این پروژه انجام شده است.

همجنین با اجرای این پروژه تجهیزات و امکانات رفاهی بخش از جمله تختها و واکرها  نوسازی شد و کیفیت غذایی بیماران با در نظر گرفتن میان وعده ، دو گزینه ای شدن نوع غذا و ارتقای کیفیت ظروف  ونحوه سرو غذا بهبود قابل توجهی یافته است.

امید است با تخصیص اعتبیارات لازم  ، اجرای فازهای بعدی پروژه ارتقای هتلینگ سایر بخشهای درمانی بیمارستان نیز عملیاتی شود ، تا ثمرات این برنامه ها برای بیمه شدگان و باز نشسته گان و عموم مردم منطقه قابل لمس باشد.در ضمن پروژه دیگر، افزایش تعداد اتاقهای عمل  در حال اجرا می باشد که امید است بزودی به بهره برداری برسد.

 

 

 

 

 

 

 

راههای نوبت دهی غیر حضوری از پزشکات متخصص در بیمارستان امید چگونه است ؟

روشهای نوبت دهی پزشکان متخصص بیمارستان امید عبارتند از:

  1. تماس تلفنی: 02435279237-02435279238-02435279239 (با چهار زیر شاخه فرعی)

 

  1. کد دستوری: #24Ø142Ø (مشترکین همراه اول)
  1.  سایت اینترنتی: nobatdzanjan.tamin.ir  (قبل ازنوبت گیری در سایت ثبت نام بعمل آید)

4      با نرم افزار موبایلی اپلکیشن رایطب 

زمان نوبت دهی بصورت روزانه است که ازساعت 6 صبح تا ساعت 14 سیستم فعال میشود و نوبتها بصورت سیستمی ثبت و تایید میگردد و مراجعه کننده طبق زمان مشخص شده به درمانگاه مراجعه می کند

 

بغیر از روشهای فوق  روش ارجاع نیز وجود دارد بدین صورت  که بیمار ابتدا به پزشک  عمومی مراجعه میکند و در صورت نیازوی از طریق سیستمارجاع  به متخصص مربوطه ارجاع داده  و نوبت داده میشود.

در سال 1397 برای پزشکان عمومی بصورت حضوری بیش از100هزار نوبت داده شده که فقط 25درصد آن غیر حضوری بوده است چون اکثر ویزیت ها توسط پزشک اورژانس انجام شده  که با مراجعه حضوری بیماران  پذیرش  شده اند

همچنین در سال 97 بیش از 52هزار ویزیت متخصص داشتیم که حدود 60 درصد آن غیر حضوری و 4 درصد ارجاعی بوده است.

علت اینکه تعداد زیادی از مراجعین نمی توانند نوبت بگیرند چیست؟

شلوغی  بیمارستان  امیدامری طبیعی است چون تنها بیمارستان تامین اجتماعی  منطقه است که رایگان برای بیمه شدگان اجباری ، در بخشهای؛ سرپایی. بستری. ازمایشگاه.رادیولوژی .داروخانه. اتاق عمل .بلوک زایمان ، اورژانس .و... ارائه خدمات می نماید.

هرمرکز درمانی تعداد نوبت دهی محدود دارد . در بیمارستان امید در هر شیفت  حداقل دوپزشک عمومی حدود 150-200 بیمار را ویزیت می کنند . اگر دریک شیفت تعداد مراجعه کننده بیشتر باشد طبیعتا باید در نوبت قرار گیرند و در زمان تعیین شده به پزشک مراجعه نمایند. البته بیماران اورژانسی از قبیل تصادقی .قلبی سوختگی و خفگی و مواردی شبیه آن بر اساس تریاژ(اولویت بندی)انجام شده با فوریت و خارج از نوبت اقدامات اولیه و خدمات درمانی را در کمترین زمان دریافت می نمایند.

  • آمار تماسهای تلفنی بیمارستان نشان می‌دهد در ساعت 6 صبح هر روز بیش از چند هزار تماس تلفنی با بیمارستان انجام می شود. این درحالی ‌است که ظرفیت اخذ نوبت درمانگاه تخصصی از طریق غیرحضوری حدود 60 مورد است. با توجه به اخذ نوبت غیرحضوری از روشهای اینترنتی وUSSD   نوبت‌ها در عرض چند ثانیه به اتمام می‌رسد. در نتیجه حتی ممکن است در ساعت شش و یک دقیقه ظرفیت تکمیل شده باشد. آمارها نشان می‌دهد بیش از 70درصد نوبت‌ها از طریقUSSD   و سایت نوبت‌دهی اینترنتی تکمیل می شود.

 

خدمات درمانی رایگان مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی در حدود ۷۵ بیمارستان و ۲۷۹ درمانگاه عمومی و تخصصی و ۷ دی کلینیک در سراسر کشور به بیمه شدگان اجباری تامین اجتماعی ارائه می شود. این در حالیست  که بیش از ۴۲ میلیون نفر از جمعیت ۸۰ میلیونی  کشورمان  بیمه شده تامین اجتماعی هستند.

حالا خود قضاوت کنید که آیا این مراکز کشش این تعداد بیمه شده را دارد. اگر کیفیت بالای خدمات رو هم به این وضعیت اضافه نماییدقطعا همه تصدیق خواهند کرد که بیمارستان بابارمراجعه زیاد مواجه است. جهت اطلاع، بیمارستان امید در ارزیابی وزارت بهداشت رتبه اول را در میان بیمارستانهای استان کسب نموده است. همچنین به اطلاع خوانندگان عزیز می رساند که، در سال گذشته نزدیک ۲۰۰ هزار ویزیت پزشک عمومی و متخصص در بیمارستان امید انجام شده و حدود ۴۰۰۰ نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند. برخی اعمال جراحی که در بیمارستان انجام می شود در سطح استان کم نظیر یا حتی بی نظیر بوده است ( مثل جراحی سینوزیت با دستگاه پیشرفته شیور، درمان آندومتر رحم به روش حرارتی، ارتروسکوپی مفاصل، تعویض مفصل، سنگ شکن و ....).

 

 

 

 

مشکل اصلی نوبت دهی غیر حضوری به نظر شما چیست؟

برای اصلاح برخی امور باید گاهی از خودمان شروع کنیم. فرهنگ مراجعات غیرضروری به پزشکان متخصص و نیز مشکل دشواری اخذ نوبت متخصص با تبعیت از نظام ارجاع کاملا قابل حل است. توصیه اکید اینجانب به همه همشهریان گرامی این است که در صورت هر گونه مشکل به پزشکان عمومی مرکز مراجعه نموده و مطمئن باشند که در صورت نیاز به ویزیت متخصصین، با ارجاع ایشان به متخصص مربوطه توسط پزشکان عمومی، بدون هیچ زحمتی نوبت پزشک متخصص به بیمار مورد نظر داده می شود و نیازی به مراجعه مجدد و انتظار در صف برای اخذ نوبت یا نوبت‌گیری غیرحضوری نیست. لذا هم مشکل اخذ نوبت متخصصین پیش نمی‌آید و هم مراجعات غیرضروری به پزشکان متخصص کاهش می‌یابد.

بسیاری  از کشورهای پیشرفته دنیا به سمت سیستم ارجاع حرکت می کنند بدین معنی که مراجعین ابتدا باید توسط پزشکان عمومی معاینه شوند و در صورت نیاز به متخصص مربوطه ارجاع شوند .زیر ساختها و فرایند های سیستم ارجاع در بیمارستان تهیه و تعریف شده است و مراجعین به پزشکان عمومی در صورت نیاز به متخصص مربوطه ارجاع شده و در این صورت نوبت دهی بدون هیچ گونه اتلاف وقت و هزینه برای متخصصین مربوطه مربوطه انجام می شود

 

چرا بر تعداد پزشکان متخصص در بیمارستان امید افزوده نمی شود مثلا متخصص  زنان؟

متاسفانه چند عامل مهم سبب شده ماندگاری پزشکان متخصص کاهش یابد در یک سال اخیر ظرفیت درمانگاه  تخصصی بیمارستان افزایش نیافته است. بررسی علل کاهش ماندگاری متخصصین در این متن نمی‌گنجد ولی بطور کلی می‌توان به برخی سیاستها (از جمله عدم اعطای مجوز مطب به پزشکان طرحی) در گذشته و برخی نامهربانی‌ها (از قبیل شکایات بی مورد از پزشکان متخصص) هم اشاره نمود

 

پلهای ارتباطی مردم  بابیمارستان امید ابهر کدام است

تلفن ریاست :35279251نمابر :.....35279245پست الکترونیکی:hos.omid.zanjan@tamin.irشماره سامانه پیامک:50001422423420

سایت بیمارستان :Omid.tamin.irکد پستی :4561614351پذیرش تلفنی گویا :9-35279237مرکز تلفن بیمارستان:35279241

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha