زمان انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير ساعت 11:42 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۲۹ ساعت 11:41    تعداد بازدید: 15    کد مطلب: 84932

دکتر احمد نصرتی :
22 طرح عمرانی در حوزه تامین اجتماعی استان گلستان در حال اجرا وپیگیری است.


دکتر احمد نصرتی :

22 طرح عمرانی در حوزه تامین اجتماعی استان گلستان در حال اجرا وپیگیری است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گلستان ، مدیران تامین اجتماعی گلستان به مناسبت هفته تامین اجتماعی طی مصاحبه ای مطبوعاتی عملکرد وبرنامه های خود را ارائه نمودند.

دکتر احمد نصرتی مدیر درمان گلستان ضمن خیر مقدم به خبرنگاران و تبریک هفته تامین اجتماعی گفت : تعداد 22 پروژه عمرانی برابر با 1600 مترمربع و با بودجه ای برابر با 156 میلیارد تومان درحال اجرا وپیگیری است و کل بودجه سال جاری بخش درمان استان 636 میلیارد تومان است.

وی افزود :  خدمات درمانی دراستان در دو حوزه درمان مستقیم ودرمان غیر مستقیم ارائه می شود که این خدمات در هر دو حوزه درحال توسعه است.

مدیر درمان استان گلستان تعداد نیروهای این حوزه را 1270 نفر برشمرد و به جذب 102 نفر درسال گذشته اشاره کرد.

دکتر نصرتی همچنین گفت درسال گذشته 56 قلم تجهیزات پیشرفته پزشکی در استان جذب شده است که برای این اقلام 56 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی گفت : در سال گذشته تعداد 14.5 میلیون بار مراجعه در دو حوزه درمان مستقیم وغیر مستقیم داشته ایم.

دکتر نصرتی افزود : جمعیت استان تقریبا 2 میلیون نفر است ورتبه 14 کشوری را به لحاظ جمعیت داریم ، تعداد بیمارستانهای استان 25 با رتبه 10 کشوری ، تعداد تخت بستری 2821 تخت با رتبه 14 کشوری هستیم که حدود 3 هزار تخت بستری کم داریم و متولی ایجاداین تختها وزارت بهداشت است. 

دکتر نصرتی به بیان برخی شاخصهای جهانی، کشوری و سازمانی در دو حوزه درمان مستقیم وغیر مستقیم پرداخت و رتبه استان در حوزه های مختلف را مطلوب ارزیابی نمود.

وی توفیقات درمان استان را به این شرح بر شمرد : ویزیت بیش از 14.5 بار مراجعه ، راه اندازی پیشرفته ترین بخش دیالیز با 11 تخت با بودجه ای برابر با 10 میلیارد تومان ، کسب رتبه اول کشوری برای نهمین بار متوالی در حوزه اجرای برنامه عملیاتی ، رتبه سوم کشوری در میانگین ضریب اشغال تخت ، حذف دفترچه درمانی درتمام مراکز درمان ملکی استان ، استمرار سیستم مدیریت کیفیت ، درجه یک در اعتباربخشی، ارتقاء‌درجه اسناد پزشکی از 4 به 3 و ... 

وی در خصوص خدمات در سیل اخیر استان نیز گفت : ما با یک تیم 200 نفره موفق شدیم تعداد 10 هزار نفر را ویزیت نماییم که در تمام استانهای سیل زده به طور چشمگیری فاصله داشته و چندین برابر سایر استانها بوده است.

 

همچنین در این مصاحبه ، نیک نیا مدیر کل تامین اجتماعی استان گلستان ضمن عرض تبریک هفته تامین اجتماعی گفت: ما دراستان 13 شعبه اصلی و 7 شعبه اقماری و 9 کارگزاری داریم ودر دور حوزه خدمات کوتاه مدت وبلند مدت به بیمه شدگان خدمت می نماییم.

وی افزود: 250 هزار بیمه شده اصلی و 780 هزار  بیمه شده اصلی وتبعی داریم که بیش از 42 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد. همچنین تعداد مستمری بگیران استان که ماهیانه 80 میلیارد تومان حقوق دریافت می کنند 42 هزار و 854نفر هستند که ماهیانه بین 1.5 تا 7.5 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند.

وی گفت : 5هزار و 560 نفر دریافت کننده بیمه بیکاری دراستان داریم که ماهیانه 8 میلیارد و500 میلیون تومان دریافت می نمایند.

نیک نیا با ابراز این نکته که تعداد کارگاههای فعال در استان 47 هزار کارگاه است که تعداد  160 هزار کارگر را مشغول کرده اند افزود: رانندگان درون شهری و برون شهری استان 18 هزار و 413  نفرند و تعداد 8 هزار 373  نفر بیمه قالیبافان و تعداد 15 هزار 535 کارگر ساختمانی ، بیمه باربری 2 هزار و290 نفر و خادمان مساجد 1339 نفر و 120 هزار نفر از یارانه حق بیمه دولت استفاده می کنند که مبلغ ماهیانه این 120 هزار نفر برابر با 40 میلیارد تومان است.

 وی در خصوص سیل اخیر دراستان گفت : تعداد 2 هزار و175 نفر مستحق دریافت بیمه بیکاری شدند که حقوق آنها در حال پرداخت است.

وی هزینه سازمان دراستان را درسال گذشته 1200 میلیارد تومان و میزان وصولی را 760 میلیارد تومان بیان کرد که با این حساب 440 میلیارد تومان کمتر از هزینه های سازمان دراستان بوده است ولی خدمات وتعهدات سازمان متوقف نشده است.

وی مطالبات معوق کارفرمایان در استان را 190 میلیارد تومان بیان کرد و تاکید کرد که سازمان علیرغم وجود مطالبات خدمات خود را توسعه داده است و17 نوع خدمت را به صورت غیرحضوری انجام می دهد واستان گلستان در طرح صدور غیر حضوری دفترچه درمانی پایلوت شده است.

نیک نیا با اشاره به فرصت بخشودگی جرائم بدهی و معوقات کارفرمایان تا شهریور ماه از کارفرمایان محترم خواست که از این فرصت استفاده نمایند.

درپایان مدیران حاضر درجلسه ، به سئوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف پاسخ دادند. 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha