زمان انتشار: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ مرداد ساعت 07:59 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۱۹ ساعت 14:30    تعداد بازدید: 72    کد مطلب: 85887

اداره کل شرق تهران بزرگ
حضور جناب آقای جنانی مدیرکل امور فنی مستمریها در جریان روند اجرای پایلوت سامانه متمرکز مستمری در شعبه شمیران
آقای مهندس سید محمدعلی جنانی مدیرکل امور فنی مستمریها درتاریخ 98/5/12 ضمن بازدید ازشعبه شمیران با حضور جمعی از همکاران معاونت بیمه ای، اداره کل امورفنی مستمریها، اداره کل شرق تهران بزرگ و همچنین رئیس شعبه شمیران، در جریان روند اجرای پایلوت سامانه متمرکز مستمری در این شعبه قرار گرفت. وی ضمن تشکر از مدیریت و کارکنان شعبه شمیران اظهار داشتند سامانه متمرکز مستمری به مدد تلاشهای کارکنان اداره کل امور فنی مستمریها و شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تامین طراحی شده و در حال حاضر در شعب 19، 29 و 21 تهران و همچنین در شعبه شمیران در حال بهره برداری می باشد.


مدیرکل امور فنی مستمریها ضمن تشکر از همکاری کارکنان امور فنی مستمریها در اداره کل شرق تهران بزرگ و همچنین مجموعه مدیریت و کارکنان ذیربط در شعب 19 و 29 تهران به جهت همکاری در طول اجرای پایلوت اظهار داشتند، حسب دستور قائم مقام محترم مدیرعامل سامانه متمرکز مستمری به زودی در سراسر کشور انتشار می یابد.
لازم به ذکر است پایلوت موازی سیستم متمرکز مستمری در شعبه 29 تهران97/6/31 و پایلوت عملیاتی در شعبه 29 تهران از تاریخ 97/10/22 آغاز گردیده است و بر اساس مصوبات شورای فاوا، پایلوت عملیاتی سامانه از تاریخ 98/1/31 در شعبه 19 تهران آغاز و در نهایت حسب دستور قائم مقام محترم مدیرعامل از تاریخ 98/5/2 در شعبه شمیران و از تاریخ 98/5/7 در شعبه 21 تهران به بهره برداری رسید.
پس از آن خانم چراغی کارشناس متخصص اداره کل امور فنی مستمریها با ارائه گزارش از روند پیشرفت و اجرای این پروژه اظهار نمودند سامانه متمرکز مستمری با اهدافی نظیر ایجاد پایگاه اطلاعات متمرکز از احکام مستمری، مدیریت مصارف، کنترل و نظارت بر عملکرد واحدهای اجرایی، یکسان سازی رویه ها و فرآیندها و فراهم نمودن بستر ارائه خدمات غیرحضوری به مستمری بگیران طراحی شده است.


همچنین به منظور جلوگیری از خطاهای ناشی از ثبت داده های اولیه و با عنایت به اهمیت جلوگیری از تخلفات احتمالی، ارتباط برخط این سامانه با سامانه کمیسیون های پزشکی، سامانه متمرکز نامنویسی و وب سرویسهای سایر دستگاهها نظیر سازمان ثبت احوال و بانکهای دارای تفاهم نامه با سازمان تامین اجتماعی مبنی بر کنترل برخط شماره حساب مستمری بگیران ایجاد شده است که این امر موجب صحت سنجی اطلاعات مبنای برقراری مستمری شده و از خطاهای ناشی از ثبت داده های اولیه و برخی از تخلفات احتمالی جلوگیری می نماید.


به علاوه با اصلاح فرآیند مربوط به محاسبه لیست مستمری ماهیانه بسیاری از مشکلات موجود نظیر مدت زمان طولانی محاسبه لیست، عدم امکان ارایه خدمات درمانی در طول زمان محاسبه مستمری فعلی به آندسته از مستمری بگیران که دارای خاتمه کفالت می باشند ، مطول شدن انجام فرآیندهای جاری شعبه، عدم انتقال داده های مبنای محاسبه مستمری از سیستم سبا به پورتال متمرکز و ... رفع شده است.
وی اظهار امیدواری نمود که در آینده نه چندان دور با تکمیل سایر درخواست های مورد نیاز از قبیل نرم افزار مربوط به صدور سند معوقه هوشمند مستمری بگیران و امکان اخذ بیلان سالانه در خصوص هر پرونده مستمری (حساب انفرادی مستمری بگیران) و نرم افزار مربوط به محاسبه لیست متمم مستمری امکان بهره برداری مطلوب تر از سامانه متمرکز مستمری فراهم گردد.


مدیرکل امور فنی مستمریها در ادامه با توجه به اهمیت ارایه خدمات بهنگام به مستمری بگیران به ویژه در امر درمان و پرداخت مستمری این موضوع را بسیارارزشمند دانست و با اخذ بازخورد ازمدیریت و کارکنان شعبه، با توجه به تغییرات زیرساختی در این سامانه و اصلاحاتی که در فرآیندهای جاری ایجاد شده است امر آموزش را از الزامات اساسی اجرای این طرح در سراسر کشور دانست و در خصوص آموزش کارکنان سایر واحدهای اجرایی و همچنین موضوع پشیبانی شرکت خدمات ماشینی تامین در خصوص رفع اشکالات احتمالی تاکید نمود.
در ادامه خانم فرحناز داودی رئیس اداره امور فنی مستمریها در اداره کل شرق تهران بزرگ ضمن تشکر از مدیرکل امور فنی مستمریها در خصوص انتخاب اداره کل شرق تهران بزرگ به عنوان پایلوت این سامانه از کارکنان اداره کل امور فنی مستمریها که با حضور مستقیم در واحدهای اجرای پایلوت نسبت به بررسی و رفع اشکالات موجود در طول اجرای پایلوت اقدام نمودند، قدردانی نمود.
همجنین مطالبی توسط آقای مهندس ذورالریاستین رییس گروه فن آوری اطلاعات حوزه معاونت بیمه ای و نماینده شرکت خدمات ماشینی تامین در خصوص اهمیت برنامه، موانعو معضلات، پیش بینی های لازم در خصوص امنیت سیستم و .... ارایه گردید.
در انتها مطالب و پیشنهاداتی توسط همکاران حوزه فنی مستمریهای شعبه در خصوص طرح مذکور بیان گردید.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha