printlogo


کد خبر: 80549تاریخ: 1398/3/22 11:15
مراکز درمانی سمنان آماده پذیرش بیمه شدگان در طرح ملی کنترل فشار خون هستند
مراکز درمانی سمنان آماده پذیرش بیمه شدگان در طرح ملی کنترل فشار خون هستند
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: ۹ مرکز درمانی تامین اجتماعی در این استان آماده پذیرش و ثبت اطلاعات بیمه شدگان در طرح ملی کنترل فشار خون است.

به گزارش اداره کل وابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید مجتبی اکرم اظهار داشت: مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان سمنان برای کمک به اجرا و پوشش ۱۰۰ درصدی جامعه هدف در طرح ملی کنترل فشار خون تمام ظرفیت خود را به کار گرفته است.
وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود و با استقرار سامانه‌های درج اطلاعات مراجعه کنندگان، انجام سنجش فشار خون در مراکز درمانی تأمین اجتماعی همگام با سایر مراکز بهداشتی و درمانی استان انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه کنترل فشار خون از جمله اقدامات دارای اهمیت و قابل توجه در حفظ تندرستی و بهبود سلامت جامعه است، ادامه داد: اهتمام همه جانبه از سوی متولیان امر درمان با کمک همراهی مردم در اجرای صحیح پویش کنترل فشارخون به کارگرفته شده است.
دکتر اکرم گفت: فعالیت‌های ورزشی و پیاده روی، کاهش مصرف نمک و کاهش میزان استرس از جمله مواردی هستند که با انجام آنها می‌توان تا حدود بسیار زیادی از ابتلاء به فشار خون جلوگیری کرد.
وی تصریح کرد: فشارخون بالا منشأ بیماری‌های دیگر مانند بیماری‌های کلیوی و قلبی و عروقی است و کنترل فشار خون راهکار ساده برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های دیگر است.
دکتر اکرم افزود: برخی افراد دارای فشارخون بالا از بیماری خود خبر ندارند و یا در درمان بیماری خود سهل انگاری می‌کند که این موضوع سلامت فرد را به مخاطره می‌اندازد و اجرای پویش ملی کنترل فشار خون راهی برای شناسایی این افراد و پیگیری درمان آنهاست.
مدیر درمان تأمین اجتماعی سمنان گفت: افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی می‌توانند در پویش کنترل فشار خون شرکت کنند.
وی تصریح کرد: نمونه گیری و کنترل فشار خون در سراسر استان سمنان از طریق مراجعه به پایگاه‌های سیار، ثابت و خوداظهاری به صورت اینترنتی انجام می‌شود و این پویش تا پانزدهم تیر ۹۸ ادامه خواهد داشت.


لینک مطلب: http://razihospital.tamin.ir/News/Item/80549/2/80549.html